

De Torrontés druif is een typisch wit ras voor Argentinië. De eerste indruk doet licht denken aan een droge muskaatwijn. De kleur is citroengeel met groene tint. In de neus valt dan ook direct het tropische parfum op.
Vida Orgánica is de biologische lijn van de beroemde wijnmakers familie Zuccardi. De Torrontés druif is een typisch wit ras voor Argentinië. De eerste indruk doet licht denken aan een droge muskaatwijn. De kleur is citroengeel met groene tint. In de neus valt dan ook direct het tropische parfum op. Ook een heerlijke geur van bloemen, roos en jasmijn, citroen en perzik en muskaatdruiven ontwaart. Op het palet is het eveneens exotisch fruitig en uiterst bloemig haast kamille achtig, beheerst en niet overdonderend. De wijn blijft spannend, fris en mond vullend. Ook de afdronk is vol, sappig en verkwikkend.
De familie Zuccardi kwam aan het eind van de 19e eeuw vanuit Italië naar Argentinië. In de jaren ’50 van de 20e eeuw startte Alberto V. Zuccardi, de vader van huidig directeur José Alberto Zuccardi, een irrigatiebedrijf; een goede keuze, omdat in Argentinië vrijwel geen land- en akkerbouw kan plaatsvinden zonder irrigatie. Om te bewijzen hoe goed het irrigatiebedrijf functioneerde, plantte Alberto in 1963 de eerste wijngaarden aan in Maipú. Tien jaar later kocht hij een nieuw wijngaardterrein ten oosten van Mendoza. Zijn zoon José Alberto heeft sinds 1985 de dagelijkse leiding over het wijnbedrijf. Onder diverse labels produceert Zuccardi wijnen van constante en hoge kwaliteit in het midden- en hogere segment. Ook krijgen de wijnen regelmatig prijzen op internationale wijnproeverijen en beurzen. Zuccardi maakt niet alleen niet-biologische wijnen, maar heeft ook een aantal wijngaarden waar biologische wijnbouw plaatsvindt.
Na de oogst, er wordt zou koud mogelijk geoogst om oxidatie van de druiven te voorkomen, worden de druiven geperst en zo koel mogelijk vergist in roestvrijstalen tanks. Alles om zoveel mogelijk fruit te behouden met zo weinig mogelijk toevoegingen. Puur natuur.
Aromatische wijn met strak mondgevoel, bovengemiddeld smaakgehalte en vooral frisse tonen.
Bladsalade met grote, gegrilde garnalen met geurige meloen en milde kerriedressing.
Licht aromatische roodflora kazen: Orval uit België/Luxemburg.
Een uitgebreide beschrijving van deze wijn wordt meegezonden bij uw bestelling of kunt u downloaden.
1102211156 |
5 Items |
Kleur | Wit |
Wijnstijl | Stille wijn |
Prijs categorie | Onder € 10 |
Druivenras (sen) | Torrontés |
Land van herkomst | Argentinië |
Wijn regio | Mendoza |
Herkomst | Maipú |
Wijnbouw | Biologisch |
Smaaktype | Vol & aromatisch |
Drinkadvies / rijpingspotentieel | Nu drinken |
Bewaren tot | Niet bewaren, nu van genieten |
Drinkgelegenheid | Bij pikante gerechten |
Alcohol percentage | 12% tot 13% vol. |
Zoetheid | Droog |
Flesafsluiting | Schroefdop |
Inhoud | Standaardfles, 750 ml. |
Beluchten | Nee, niet noodzakelijk |
Serveer temperatuur | Licht gekoeld 10 - 12ºC. |
Wijnmaker | José Alberto & Sebastián Zuccardi |
Edwines kwaliteits beoordeling | Goed |
Website wijnhuis / producent | https://www.familiazuccardi.com/ |
Score Vivino (1-5 punten) | 4 |
Punten Perswijn (1 - 20 punten) | x |
Punten Jancis Robinson (1 - 20 punten) | x |
Punten Parker (1 - 100 punten) | x |
Punten Revue de Vin de France | x |
Momenteel geen klantbeoordelingen, wees de eerste...
Deze uitstekende Vintage vertoont veel van de typische aroma's van Graham's, waaronder rijpe pruim en esteva (gom cistus, wilde bloem). Door de rijping op fles heeft het al een prachtige zachtheid in de mond. Deze Quinta do Malvedos 2010 Vintage is vol en rijk, met frisse tonen van zoete bramen en rode pruimen. Ondanks de kenmerkende zoetheid van Graham's blijft de smaak en afdronk verfijnd en niet plakkerig zoet. Stijlvol glas.
Intens aromatisch, delicaat mineraal en prachtig harmonisch! Ontdek de topwijnen van Domaine Weinbach in het Elzasser Kayserberg.
Loepzuivere, halfdroge chenin blanc uit Vouvray van een zeer ervaren, volledig biodynamisch werkend domein.
Prachtige Bordeauxwijn van laatgeoogste, edele druiven, uit Haut-Barsac, Sauternes. Gemaakt door de hartelijke familie Bernard. heerlijk zoet en complexiteit voor bijzondere momenten. Beschikbaar in standaardfles (750 ml.) en halve fles (375 ml.)
Grandioze super Chianti-Classio Gran Selezione van de familie Manetti. Topwijn gemaakt van 100% sangiovese oude stokken met rijping op eersteklas, Frans eiken. Monumentale wijn met ode aan de sangiovese druif.
Beroemde Loirewijn van de geparfumeerde sauvignon blanc druif. Alles wordt hier in het werk gesteld om de zuiverheid van het fruit en het terroir te behouden. Men kiest juist voor elegantie en finesse.
Krachtige maar ook toegankelijke Barolo van een groot wijnmaker. Beroemde rode wijn van nebbiolo druiven uit Piemonte, het Noordwesten van Italië
Fantastische en goed bekroonde Chianti Classico van de familie Manetti die louter topwijnen maakt.
"Sensuele aroma’s van zwarte bes, doublemint chewing gum en blauwe pruimen. En carrosserie van zwarte bes, braam, munt en verse peper uit de molen, voldoende frisheid en bosbessenjam in de lange afdronk.”
Veel kleur in het glas, diep en paars. Een uitgesproken geur van zwarte bessen met een duidelijk pepertje. De smaak is mooi geconcentreerd, biedt een vol donker fruit, zachte rijpe tanninen en een heerlijk pittige afdronk. In deze wijn komen karakter en elegantie samen!
Elisabetta Foradori, een sleutelfiguur in het Italiaanse wijnmakers landschap, zette teroldego – het inheemse druivenras van Trentino - terug op de kaart.
Gerenommeerd domein uit Barossa Valley, de archetypische Australische wijnregio. Ben Glaetzer, algemeen beschouwd als een van de grootste talenten op het internationale wijntoneel, maakt hier prachtig pure wijnen van zeer oude stokken. Deze Shiraz (35-120 jaar oude stokken) wordt 16 maanden op Frans (90%) en Amerikaans eiken (40% nieuw) opgevoed.
Prachtige Bordeauxwijn van laatgeoogste, edele druiven, uit Haut-Barsac, Sauternes. Gemaakt door de hartelijke familie Bernard. heerlijk zoet en complexiteit voor bijzondere momenten. Beschikbaar in standaardfles (750 ml.) en halve fles (375 ml.)
De Signatuur blend. Fijne gerijpte Tawny Port welke tussen de zeven en negen jaar rustig heeft gerijpt in Oporto Complexe Port met fijne geur van sinaasappelschil, kaneel, pruimedanten. Super lekker!
Samen met François Villard is Yves Cuilleron absoluut één van de grootste talenten in de noordelijke Rhône. De wijn is volledig gegist op eikenhouten vaten en daarna opgevoed 'sur lie' op eikenhouten vaten (25% nieuw) gedurende 9 maanden met reguliere batonnage (doorroeren van de lie).
Prachtige, grote witte bourgognewijn met minerale en florale expressie van de beroemde 1er Cru gaard Blagny.
Origineel Veluwe bier gemaakt door EpeBierCollectief. Heerlijk verfrissend en haast uniek Ginger Ale flesbier.
Origineel Veluwe bier gemaakt door EpeBierCollectief. Geroosterde mout, rogge en haver zijn gebruikt om een zogenaamde Imperial Stout te maken. Toevoeging van eikenhout geeft een mooi “Veluws” karakter aan het bier. Daarnaast is aan het bier Heaven Hill bourbon toegevoegd. Kortom, allemaal ingrediënten voor een zeer stevig bier. Het bier heeft namelijk een alcoholpercentage van 11,6% en is er dus eentje om even rustig voor te gaan zitten en om samen van te genieten.
Origineel Veluwe bier gemaakt door EpeBierCollectief in samenwerking met brouwer Carl Stapelbroek. Een bier in de Tripel stijl gemaakt van 5 graansoorten.
Origineel Veluwe bier gemaakt door EpeBierCollectief. Rein is diep donker amber van kleur. Gebrouwen naar een ‘Belgian style Abdijbier’
Origineel Veluwe bier gemaakt door EpeBierCollectief. bijzonder speciaalbier van zorgvuldig geroosterde moutselectie.