

Droge (dosage van slechts 8 gram) verfijnde Champagne van kleine, zelfstandige wijnboer uit het Grand Cru dorp Mailly. Deze Prestige rijpt 3 jaar op lie en heeft een hoog aandeel (30%) reserve wijn in de blend. Zuivere en prachtige, gevulde stijl met veel wit fruit en brioche. Prachtig glas champagne voor aantrekkelijke prijs van een kleine, volstrekt onbekende kwaliteitsproducent.
Zorgvuldig geselecteerd door Edwin Raben. Niet goed, omruil garantie.
Onze DpD koerier stuurt een sms of e-mail met bezorging op een uur nauwkeurig.
Alle wijnen worden verzekerd vervoerd.
Leeftijd check wordt uitgevoerd bij aflevering.
De wijn heeft een mooie bleke kleur met iets neigend naar goud en een verfijnde mousse met veel zeer kleine belletjes. De geur is vrij vol en verfijnd met florale tonen, peer, citroenschil, iets sinaasappel, gele pruim, en ontwikkelde tonen van iets nootachtigs, toast, brioche alles met een delicate intensiteit. De smaak is goed gebalanceerd en vol met aroma's van rijp fruit, en mooi droog (dosage van 8 gram). De afdronk mooi sappig en talmt minutenlang na. Naast een uitstekend en feestelijk aperitief heeft dit prachtige glas Champagne veel in zijn mars en is dan ook een waardig tafelgenoot vooral bij wat volle gerechten e.d.
Het kleine Champagnehuis Jean-Pierre Secondé is gevestigd in het Grand Cru-dorpje Mailly net buiten Reims en gestart in de jaren 70 van de vorige eeuw. Vader Jean-Pierre heeft daarvoor kennis opgedaan bij het bekende huis Laurent-Perrier in Tours sur Marne. Dochter Annabel is tegenwoordig steeds meer verantwoordelijk voor de prachtige serie champagnes. Met een wijngaardareaal van 9 hectare is het een kleine wijnboer. De gaarden liggen verspreid over de dorpen Verzy, Verzenay, Sillery, Puisieulx (slechts 1 ha) en natuurlijk een groot deel in Mailly.
De wijnen worden gemaakt van 75% pinot noir en 25% chardonnay. Alles van Grand Cru en Premier Cru wijngaarden van de oudste stokken. Men werkt hier met uitermate veel gevoel voor ambacht en goede smaak. Na de persing (uit 4000 kilo mag slechts 2550 liter geperst worden) wordt het sap door bezinking helder gemaakt voor 12 uur. Alleen en cuvée persing wordt gebruikt (de eerste 2050 liter uit 4000 kg.). Alles vergist op beton met een intern koelingssysteem. De 2e vergisting op fles gunt men alle tijd. De gistcellen blijven minimaal 3 jaar in contact met de wijn. Bij de wet moet dit dus minimaal 1 jaar zijn, hier dus het driedubbele. Deze Cuvée heeft een dosage van 8 gram suiker per liter en bovendien behoorlijk veel reservewijn zo'n 30%, iets dat ook duidelijk te proeven is. Het is een vrij volle, droge champagne met karakter en mondvulling om op mooie momenten van te genieten. Of waarom ook niet gewoon altijd en overal!
Strakke wijn met gemiddeld smaakgehalte en frisse tonen en ook iets rijpe tonen.
Frisse en wat rijpe tonen in een elegant gerecht: gebakken snoekbaars met beurre blanc en gepocheerde oester met prei.
Frisse, zachte witte korst kaas: Chaource of frisse witte geitenkazen of niet al te pittige roodflora kazen als Saint-Nectaire.
Een uitgebreide beschrijving van deze wijn wordt meegezonden bij uw bestelling of kunt u downloaden.
4021619 |
11 Items |
Kleur | Wit |
Wijnstijl | Mousserende wijn |
Prijs categorie | € 20 tot € 49,99 |
Druivenras (sen) | Chardonnay |
Druivenras (sen) | Pinot noir |
Druivenras (sen) | Meunier |
Land van herkomst | Frankrijk |
Wijn regio | Champagne |
Herkomst | Mailly |
Wijnbouw | Biologisch |
Smaaktype | Verfijnd & complex |
Drinkadvies / rijpingspotentieel | Nu drinken |
Bewaren tot | Niet bewaren, nu van genieten |
Drinkgelegenheid | Bij lichte gerechten |
Alcohol percentage | 11% tot 12% vol. |
Zoetheid | Droog |
Flesafsluiting | Champagnekurk met muselet |
Inhoud | Standaardfles, 750 ml. |
Beluchten | Nee, niet noodzakelijk |
Serveer temperatuur | Goed gekoeld 6 - 8ºC. |
Wijnmaker | Jean -Pierre Secondé |
Edwines kwaliteits beoordeling | Voortreffelijk |
Website wijnhuis / producent | http://www.champagne-jean-pierre-seconde.com/ |
Score Vivino (1-5 punten) | 4 |
Punten Perswijn (1 - 20 punten) | x |
Punten Jancis Robinson (1 - 20 punten) | x |
Punten Parker (1 - 100 punten) | x |
Punten Revue de Vin de France | x |
Momenteel geen klantbeoordelingen, wees de eerste...
Stuivend aromatische sauvignon blanc met een licht tropische toets welke is gemaakt door de Nederlander Ruud Maasdam in Nieuw Zeeland.
Loepzuiver riesling uit de Klosterberg in Wehlen aan de Duitse Mosel gemaakt door de energieke, beroemde wijnmaker Markus Molitor. Waanzinnig lekker! Daarom ben ik groot fan van riesling.
Fantastische spanning en balans tussen zoet en zuur, dat zijn de wijnen van Kracher. De beste zoete wijnmaker van Oostenrijk!
Heerlijke rode Loire wijn van cabernet franc. De smaak is geconcentreerd met rijpe tannines en verrukkelijke tonen van zwarte fruit.
Fantastische spanning en balans tussen zoet en zuur, dat zijn de wijnen van Kracher. Van uitgezochte laat geooste druiven. De beste zoete wijnmaker van Oostenrijk!
Fantastische wijn van oude wijnstokken uit het Oostenrijkse Wachau, gelegen aan de Donau. Deze wijn ontving 95 punten van Falstaff. Rijke krachtig vlezige, doch ronde, smaak waarin men allerhande fruit waaronder abrikoos, perzik, druiven en honing ontdekt. Zeer verfijnd van structuur en de afdronk gaat maar door.
Elisabetta Foradori, een sleutelfiguur in het Italiaanse wijnmakers landschap, zette teroldego – het inheemse druivenras van Trentino - terug op de kaart.
Super verleidelijke wijn met volop rode vruchten en bloemen in de stuivende neus. Fris en licht met een laag tannine gehalte en ook iets gekoeld het lekkerst! Topdomein van de familie Venturini uit Veneto.
Een voortreffelijke biodynamische Chenin Blanc gemaakt door een zeer kundige en natuurbewuste wijnmaker, Johan Reyneke.
Prachtige rode wijn uit de noordelijke Rhône-Vallei. Krachtige syrah met florale impressies en zwarte peper met bramenfruit. Super wijn!
Heerlijke chenin blanc uit de Loire. De neus is behoorlijk vol en geconcentreerd met een gemiddelde geur intensiteit. Veel fruit als grapefruit, gele appel, rijpe peer en iets ananas. Ook zijn er iets bloesemtonen (lindebloesem en ijzerkruid) en een zekere minerale toets te ontdekken, alsof het naar natte stenen en vuursteen ruikt. Op het palet is de wijn is heel direct en aanwezig en vallen de prachtige zuren op. Die zijn perfect verpakt in de wijn. Een prachtige, complexe wijn.
Veel kleur in het glas, diep en paars. Een uitgesproken geur van zwarte bessen met een duidelijk pepertje. De smaak is mooi geconcentreerd, biedt een vol donker fruit, zachte rijpe tanninen en een heerlijk pittige afdronk. In deze wijn komen karakter en elegantie samen!
Verfijnde, delicate Muscadet uit het Loiredal. Een assemblage van oude stokken van kleine percelen rondom Le Landreau met een bodem van micaschist. De wijn verbleef zeven maanden sur lie, waarna hij werd gebotteld.
Unieke wijn uit Hunter Valley (New South Wales). Prachtige wijn met tonen van citroenschil, toast en honing gelardeerd met een opwekkende frisheid. Bijzondere wijn van een bijzondere wijnmaker.
De eigenaren Claude & Nelly hadden vanaf de start in 2000 moeite om hun wijnbedrijf draaiende te maken, totdat wijnmakers Anne-Claude Leflaive en haar echtgenoot Christian Jacques vanuit de Bourgogne te hulp schoten. In 2008 kochten zij het domein over en werd alles over een andere boeg gegooid: volledig biodynamisch werken! Deze Grolleau is een typisch ras voor de Loire, normaal voor Rosé maar in deze wijn schittert de druif pas echt. Bleek rode, fonkelende kleur. Een zeer subtiele neus van klein rood fruit (framboos, rode bes) een heerlijke smaak en een eindeloos delicate finale. Verfijnde delicaatheid in het glas!
In de geur aroma's van perzik, abrikoos en pruimen. De smaak is evenwichtig van start tot finish, met frisheid vanwege een opmerkelijke zuurgraad De afdronk is lang, heerlijk, niet zwaar, maar zeer aangenaam en fruitig.
Verfijnde Champagne van uitsluitend chardonnay druiven van kleine, zelfstandige wijnboer uit het Grand Cru dorp Mailly. Deze wijn rijpt 2 jaar op lie en heeft een hoog aandeel (50%) reserve wijn in de blend. Zuivere en prachtige strakke stijl met veel wit fruit. Prachtig glas champagne voor aantrekkelijke prijs van een kleine, volstrekt onbekende kwaliteitsproducent.