

Kwaliteits mousserende wijn uit het Australische Tasmanië. De wijn ondergaat net als Champagne een tweede vergisting op fles en is van chardonnay en pinot noir gemaakt. De rijping op gistsporen is meer dan 2 jaar.
Zorgvuldig geselecteerd door Edwin Raben. Niet goed, omruil garantie.
Onze DpD koerier stuurt een sms of e-mail met bezorging op een uur nauwkeurig.
Alle wijnen worden verzekerd vervoerd.
Leeftijd check wordt uitgevoerd bij aflevering.
Bleek in het glas met mooie constante stroom van kleine belletjes. Citroen, limoen en kamperfoelie en iets toast aroma's in een perfect geurig begin. Ook in de smaak vervolgt citrus samen met rijpe appel met mooie zuren en een mooie, gemiddelde body. De gistrijping op fles vertaalt zich in aroma's van nougat en geroosterde amandelen. De afdronk is lang, mooi met romigheid en een zekere volheid.
Het geheel is opgezet door het Franse Champagnehuis Roederer (bekend van Cristal) maar tegenwoordig is het van Australische kwaliteitsproducent Yalumba. Jansz Tasmania is samen met Yalumba onderdeel van de Smith familie. Het wijnhuis heeft zich gespecialiseerd in de productie van luxe mousserende wijnen. De naam Jansz is afgeleid van Abel Janszoon Tasman de ontdekkingsreiziger die Tasmanië ontdekte.
De druiven voor de wijn komen uit Tasmanië. Dit eiland ten zuiden van Australië is een stuk koeler dan het continent. De wijngaarden krijgen koeling door de Antarctische wind uit het zuiden. De koeling is nodig om zoveel mogelijk frisheid en natuurlijke zuren in de wijn te krijgen.
De wijngaard van Jansz Tasmania ligt in het noordoosten van de eilandstaat in de regio Pipers River in de Tamar-vallei. Dit koele kleine hoekje is in de volksmond bekend als ‘Sparkling Tasmania’. De temperaturen worden hier gemodereerd door de nabijheid van Bass Strait. De zeewind houdt de temperatuur hoog in de winter - minimaliseert het risico op vorst en daalt in de zomer - waardoor onze druiven langzaam rijpen en intense, delicate en verfijnde smaken ontwikkelen.
Rustend op een bed van pure, rode, vrij doorlatende basaltgronden, is de Jansz-wijngaard echt de perfecte plek om druiven te telen voor mousserende wijnen van wereldklasse.
De wijn wordt volgens de Méthode Traditionelle. gemaakt, hetzelfde principe als in de Champagne streek. De wijn krijgt een tweede gisting op fles zodat er een zachte verfijnde mousse ontstaat. De wijn verblijft net iets meer dan 2 jaar rijpen op het gistbezinksel in de fles, alvorens die wordt verwijderd.
Strakke wijn, met gemiddeld smaakgehalte en frisse tonen.
Heerlijk bij lichte salades en allerlei, schaal en schelpdieren, vooral oesters.
Frisse, lichte kazen als geitenkaas en Chaource is onweerstaanbaar hierbij.
Een uitgebreide beschrijving van deze wijn wordt meegezonden bij uw bestelling of kunt u downloaden.
4100102 |
19 Items |
Kleur | Wit |
Wijnstijl | Mousserende wijn |
Prijs categorie | € 20 tot € 49,99 |
Druivenras (sen) | Pinot noir |
Druivenras (sen) | Chardonnay |
Land van herkomst | Australië |
Wijn regio | Tasmanië |
Herkomst | Pipers Brook |
Wijnbouw | Biologisch |
Smaaktype | Verfijnd & complex |
Drinkadvies / rijpingspotentieel | Nu drinken |
Bewaren tot | Niet bewaren, nu van genieten |
Drinkgelegenheid | Bij lichte gerechten |
Alcohol percentage | 11% tot 12% vol. |
Zoetheid | Droog |
Flesafsluiting | Champagnekurk met muselet |
Inhoud | Standaardfles, 750 ml. |
Beluchten | Nee, niet noodzakelijk |
Serveer temperatuur | Gekoeld 8 - 10ºC. |
Wijnmaker | Natalie Fryer |
Edwines kwaliteits beoordeling | Zeer goed |
Website wijnhuis / producent | https://www.jansz.com.au/ |
Score Vivino (1-5 punten) | 4 |
Punten Perswijn (1 - 20 punten) | x |
Punten Jancis Robinson (1 - 20 punten) | x |
Punten Parker (1 - 100 punten) | x |
Punten Revue de Vin de France | x |
Punten Gambero Rosso | x |
Momenteel geen klantbeoordelingen, wees de eerste...
De druiven kijken bijna uit over de Middellandse zee! Krachtig, vol specerijen en barstensvol donker fruit. Geweldig!
Grote Bourgogne wijn. Een schoolvoorbeeld voor Meursault. Daar bedoelen we mee: rijp, vettig, complex met haast eindeloze afdronk. Rijkdom in het glas op speciale momenten.
Super riesling uit de Duitse Mosel gemaakt door de energieke, beroemde wijnmaker Markus Molitor. Grote klasse voor een fijne prijs. De afbeelding kan een andere jaargang tonen.
Prachtige, beroemde, Hongaarse wijn van laatgeoogste edele druiven. Delicate complexiteit voor bijzondere momenten. De Tokaji aszú-wijnen worden volgens een speciale methode vervaardigd. Aszú is Hongaars voor "uitgedroogd" en men gebruikt druiven die door de lange droge herfst en de "edele" schimmel Botrytis cinerea zijn aangetast en uitgedroogd. De overrijpe druiven haalt men pas van de wijnstok als ze grauw verkleurd en ingedroogd zijn, waardoor een sterke, geurige wijn ontstaat.
Heerlijke sappige rode wijn met aroma´s van rood fruit als aardbei en framboos in de geur. Een fijne rode Bourgognewijn uit het zuidelijke deel van de Cote d'Or (de Les Lameroses gaard in Meursault), getooid met een vrij nieuwe AOC Côte d'Or (sinds 2017 oogst). Geheel biologisch gemaakt door de markante Marc Rougeot.
De prachtige Vosne Romanée premier cru "En Orveaux" wijngaarden geeft deze wijnen een diepe robijnrode kleur en aroma's van rood fruit, zwarte bessen en frambozen. Ook aroma's van vanille en aarde door de opvoeding op het fijnste Franse eikenhout.
Beroemde witte wijn uit Anjou, Loire afkomst van leisteenbodem geeft dit een witte wijn van Chenin druiven met een behoorlijk volle body. In de geur tonen van van fruit met wit vruchtvlees, zoals peer, kweepeer of limoen. Daarbij witte bloemen zoals jasmijn of de wijnstokbloem. Complexiteit en frisheid zijn de belangrijkste eigenschappen van deze wijn. De versheid van het fruit geassocieerd met de mineraliteit zijn in fijne balans.
Prachtige riesling met net een puntje restzoet uit de Rockwoord gaard gemaakt door de beste riesling producent van Australië, Jeffrey Grosset.
Prachtige Bordeauxwijn van laatgeoogste, edele druiven, uit Haut-Barsac, Sauternes. Gemaakt door de hartelijke familie Bernard. heerlijk zoet en complexiteit voor bijzondere momenten. Beschikbaar in standaardfles (750 ml.) en halve fles (375 ml.)
Semillion is de wijnspecialiteit van het Australische Hunter Valley ten noorden van Sydney (New South Wales). Deze Vat 1 cuvée is nog meer bijzonder door de selectie van het beste fruit van de oudste wijnstokken van Tyrrell's. Prachtige wijn met tonen van honing, iets hooi, gekonfijte citroenschil, toast en iets nootachtigs perfect in balans met een opwekkende frisheid. Een onbekende wijn maar het ontdekken meer dan waard! Rijping kan tot zeker 20 jaar na de oogst.
Heerlijke, alcoholvrije cabernet sauvignon uit de Chileense Maipo Valley. Op dit moment de beste alcoholvrije wijn in Nederlands verkrijgbaar.
Volstrekt unieke en bijzondere natuurwijn. Barstensvol rood fruit als rijpe aardbei gecombineerd met aardse tonen van specerijen als kaneel en kruidnagel. Volle body met veel smaak en fijne zuren. Proef deze fantastische Vin Nature van hoge kwaliteit. 100% garnacha tinta/grenache noir. Uitgeroepen tot beste Grenache wijn in WineLife Winter 2020. Beoordeeld door Magda van der Rijst & Moi.
Deze uitstekende Vintage vertoont veel van de typische aroma's van Graham's, waaronder rijpe pruim en esteva (gom cistus, wilde bloem). Door de rijping op fles heeft het al een prachtige zachtheid in de mond. Graham's 2000 Vintage is vol en rijk, met frisse tonen van zoete bramen en rode pruimen. Ondanks de kenmerkende zoetheid van Graham's blijft de smaak en afdronk verfijnd en niet plakkerig zoet. Stijlvol glas.
Prachtige geklasseerde Saint-Emilion uit het mooie jaar 2019. Voornamelijk van merlot druiven gemaakt en gerijpt in eersteklas, deel nieuw hout. Zijdezacht met verfijning. Wat kan klassieke Bordeaux toch fantastisch zijn!
Zeer verfijnde en smakelijke malbec uit Argentinië. Gemaakt door Aurelio Montes jr. van Kaiken. Een fantastisch wijnhuis. Door Edwin bezocht in 2012 welke een grote indruk achterliet. Niet zo powerful en log zoals dat wel eens kan voorkomen bij malbec. Nee hier is er een delicate en zachte wijn van gemaakt.
Heerlijk soepele, rode wijn van merlot en cabernet druiven met sappige, lichte tanninestructuur. Mooie prijs/kwaliteit verhouding.
Prachtige expressie van pinot noir: intens aromatisch geurend naar klein rood fruit prachtig in balans met frisse zuren en rijpe tannine. Coal River Valley is een van de oudste en meest geprezen wijngaarden van Tasmanië. Let op: Maximaal 3 flessen per klant en enkel voor Nederland!
Loepzuiver riesling uit de Klosterberg in Wehlen aan de Duitse Mosel gemaakt door de energieke, beroemde wijnmaker Markus Molitor. Waanzinnig lekker! Daarom ben ik groot fan van riesling.
Yalumba the Menzies Cabernet Sauvignon is een top wijn van wijnmaker Peter Gambetta van Yalumba. Hij weet echt alles uit de Cabernet Sauvignon te halen, die opgroeien in het wijngebied Coonawarra. Yalumba the Menzies Cabernet Sauvignon is een prachtige, stevige rode wijn met smaken van rood fruit en heerlijke geuren van heldere bessen, zwarte olijven, pruimen en viooltjes. Met hints van tapenade en mokka. De afdronk van de wijn is heerlijk lang en fris. Deze wijn rijpt minimaal 18 maanden op houten vaten en waarvan de helft nieuw vat is.
Prachtige riesling met net een puntje restzoet uit de Rockwoord gaard gemaakt door de beste riesling producent van Australië, Jeffrey Grosset.
Frisse en fruitige rode wijn met karakter die licht gekoeld kan worden genoten. Zeer fijne wijn. Persoonlijke favoriet van Edwin.
Fantastische spanning en balans tussen zoet en zuur, dat zijn de wijnen van Kracher. De beste zoete wijnmaker van Oostenrijk!
Loepzuivere, halfdroge chenin blanc uit Vouvray van een zeer ervaren, volledig biodynamisch werkend domein.
Loepzuiver riesling uit de Klosterberg in Wehlen aan de Duitse Mosel gemaakt door de energieke, beroemde wijnmaker Markus Molitor. Waanzinnig lekker! Daarom ben ik groot fan van riesling.