- Nieuw

Heerlijk soepele, rode wijn van merlot en cabernet druiven met sappige, lichte tanninestructuur. Mooie prijs/kwaliteit verhouding.
Zorgvuldig geselecteerd door Edwin Raben. Niet goed, omruil garantie.
Onze DpD koerier stuurt een sms of e-mail met bezorging op een uur nauwkeurig.
Alle wijnen worden verzekerd vervoerd.
Leeftijd check wordt uitgevoerd bij aflevering.
De wijn bezit een jonge paarsrode kleur met medium intensiteit. In de neus, die gemiddeld intens is vallen vooral de frisse fruitige tonen op. Rode bes, rode kers ook wat tonen van vers vlees, een snufje leer en licht gerookte tonen. In de mond een zachte, soepele aanzet, lekker sap, mooi gevuld met heerlijk fruit. De wijn heeft een zachte frisheid en een sappige, lichte tanninestructuur. Dit maakt de wijn tot makkelijk drinkbaar, ook als aperitief zonder hapje. Mocht u er hapjes bij serveren, dan niet te zwaar. Carpaccio, ossenworst e.d. gaan uitstekend.
Béatrice en Christophe Muret zijn de eigenaren van dit prachtige bedrijf nabij Pézenas waar in de dertiende eeuw de Seigneurs de Guers al verbleven. Het is een 100 hectare tellend domaine, omgeven door garrigues en niet ver van het Etang de Thau. Er wordt gewerkt volgens de methode ‘lutte raisonnée’. Door de efficiënte en technisch hoogstaande productiemethode worden er bij dit familiebedrijf eerlijke en geconcentreerde wijnen gemaakt die hun zuiverheid en typiciteit behouden. De wijnen zijn voor deze streek verhoudingsgewijs vrij fris, slank en elegant. De Viognier en de blend van Merlot en Cabernet waren al hardlopers. Het bedrijf is 100 hectare groot en beplant met diverse druivenrassen waaronder deze merlot en cabernet sauvignon.
De druiven worden gedurende de koele nacht machinaal geplukt om zoveel mogelijk oxidatie van het fruit te voorkomen. De koude druiven worden direct licht gekneusd en met zo min mogelijk zwavel volgt direct een voorweking voor optimaat fruitbehoud. De gisting volgt in tanks onder voortdurende controle van de temperatuur. Na de vergisting rijpt de wijn op de fijne gistsporen en 10% van de wijn rijpt in houten barriques van 225 liter. Zeer goede wijn gemaakt van 50/50 merlot en cabernet sauvignon.
Een strakke wijn met ook een zekere filmendheid, bovengemiddeld smaakgehalte en zowel frisse als rijpe tonen
Aperitief en bij lichte visgerechten met saffraansaus of Salade couscous met zeevruchten.
Niet al te pittige roodflora kazen als Langres.
Een uitgebreide beschrijving van deze wijn wordt meegezonden bij uw bestelling.
2130302-18 |
30 Items |
Kleur | Rood |
Prijs categorie | Onder € 10 |
Druivenras (sen) | Merlot & cabernet sauvignon |
Land van herkomst | Frankrijk |
Wijn regio | Languedoc |
Herkomst | Pays d'Oc |
Wijnbouw | Verantwoord / sustainable |
Smaaktype | Soepel & fruitig |
Drinkadvies / rijpingspotentieel | Nu drinken |
Drinkgelegenheid | Bij smaakvolle gerechten |
Alcohol percentage | 13% tot 14% vol. |
Zoetheid | Droog |
Flesafsluiting | Schroefdop |
Inhoud | Standaardfles, 750 ml. |
Beluchten | Nee, niet noodzakelijk |
Serveer temperatuur | 'Kamer' temperatuur 14 - 16ºC. |
Wijnmaker | Béatrice & Christophe Muret |
Edwines kwaliteits beoordeling | Zeer goed |
Website wijnhuis / producent | www.domainecastelnau.com |
Momenteel geen klantbeoordelingen, wees de eerste...
Frisse en fruitige rode wijn met karakter die licht gekoeld kan worden genoten. Zeer fijne wijn. Persoonlijke favoriet van Edwin.
Wijnicoon uit Toscane. Deze voortreffelijke wijn uit het topjaar 2016 is een van de paradepaardjes van Antinori.
Een der beste Chinon wijnen! Een prachtige wijn van meer dan 70 jaar oude stokken met verfijnde houtrijping. Een must-try.
De Basa Rueda is een karaktervolle witte, Spaanse wijn en heeft geuren en smaken van citrus, tropisch fruit en mooie minerale tonen. Een uitstekende begeleider van lichte visgerechten.
Bijzondere, zeer knap gemaakte, houtgerijpte sauvignon blanc met een licht tropische toets welke is gemaakt door de Nederlander Ruud Maasdam in Nieuw Zeeland. Een aanwinst voor ons assortiment, en we zijn er trots op dit te mogen aanbieden.
De Vin Santo del Chianti Classico 2009 is werkelijk super lekker. Gekonfijte sinaasappel, gedroogde vijgen, karamel, hazelnoot en honingzoete smaken in overvloed. Met een bovengemiddelde en een opvallende diepte en textuur. Het is een klassieke Vin Santo van witte druiven, evenals een referentiepunt voor de regio. Het is tegelijk rijk, maar helemaal niet zwaar.
De eigenaren Claude & Nelly hadden vanaf de start in 2000 moeite om hun wijnbedrijf draaiende te maken, totdat wijnmakers Anne-Claude Leflaive en haar echtgenoot Christian Jacques vanuit de Bourgogne te hulp schoten. In 2008 kochten zij het domein over en werd alles over een andere boeg gegooid: volledig biodynamisch werken! Deze Grolleau is een typisch ras voor de Loire, normaal voor Rosé maar in deze wijn schittert de druif pas echt. Bleek rode, fonkelende kleur. Een zeer subtiele neus van klein rood fruit (framboos, rode bes) een heerlijke smaak en een eindeloos delicate finale. Verfijnde delicaatheid in het glas!
Elzasser pinot blanc van de biodynamisch werkende Domaine Kreydenweiss gevestigd in Andlau. Prachtige en bijzonder hoge kwaliteit pinot blanc.
Prachtige, beroemde, Hongaarse wijn van laatgeoogste edele druiven. Delicate complexiteit voor bijzondere momenten. De Tokaji aszú-wijnen worden volgens een speciale methode vervaardigd. Aszú is Hongaars voor "uitgedroogd" en men gebruikt druiven die door de lange droge herfst en de "edele" schimmel Botrytis cinerea zijn aangetast en uitgedroogd. De overrijpe druiven haalt men pas van de wijnstok als ze grauw verkleurd en ingedroogd zijn, waardoor een sterke, geurige wijn ontstaat.
Deze bijzonder rosé Champagne van Bérêche uit 2014 biedt een prachtige geur van rozen en klein rood fruit.
Schitterend fris en biedt in de smaak honing, bloesem, kweepeer, mandarijn en zoete witte perzik.
Heerlijk sappige Dolcetto van absolute top wijnmaker, afkomstig uit Piemonte, het Noordwesten van Italië.
Loepzuivere, droge chenin blanc uit Vouvray van een zeer ervaren, volledig biodynamisch werkend domein.
Deze wijn wordt geproduceerd door Alvaro Palacios in de Priorat, ten noordwesten van Tarrogona in Catalonië. De wijn is intens robijnrood en heeft zachte aroma's van cassis en braam maar ook kruiden en zoethout. De smaak is vol met een zachte aanzet en een warme, kruidige afdronk.
bijzondere, droge witte wijn gemaakt van 5 verschillende rassen die samen zijn vergist tot deze schitterende, verkwikkende wijn. Ontdek de topwijnen van Domaine Weinbach in het Elzasser Kayserberg.
Verbluffende wijn met een prachtige elegante neus en smaak van zeer rijpe peer en gele appel door veel zuurstof tijdens de wilde vergisting. Ongefilterd. De zuren zijn zo verfijnd en goed dat het een plezier is om deze wijn te drinken. Schitterende elegante wijn uit Swartland. Bijzondere wijn voor de liefhebber!