

Prachtige, Super Toscan van de familie Manetti. Topwijn gemaakt van 100% sangiovese oude stokken met rijping op eersteklas, Frans eiken. Monumentale wijn met ode aan de sangiovese druif.
In het glas toont de wijn een mooie heldere, vrij diepe, nu nog paarse kleur. In de markante geur veel indrukken van warm zwart fruit en specerijen: rijpe kersen, pruimen, florale viooltonen, zoethout, peper, cederhout. In de mond stevig en heel mondvullend, gespierd met krachtige zuren, tannine die overigens perfect in balans zijn met het ruime alcoholgehalte. De lange afdronk is indrukwekkend met veel fruit, specerijen en belegen tonen van vlees, chocolade en vanille. Verleidelijk rijk aan de vele smaken die zijn te ontdekken, fluweelzacht op het palet en nooit te zwaar. heel precies gemaakt. Monumentale wijn! Een must-try voor Italië liefhebbers.
De wijn moet wel lucht hebben, als u het jong wilt drinken. overschenken zeker doen, beter om de wijn na 2024 te drinken. Deze icoon wijn is nog zeker tientallen jaren op te leggen.
De familie Manetti is beroemd als maker van terracotta tegels, zij doen dit al meer dan 300 jaar. In 1968 kocht de familie Manetti er een wijnhuis bij: Fontodi, in het hart van de Chianti Classico net ten zuiden van Panzano.
Giovanni, zoon van één van de broers, runt het wijnhuis sinds 1979. Het landgoed bestaat uit 130 hectare waarvan 70 hectare met wijnstokken is beplant en ligt in de fameuze ‘Conca d’Oro’. Dat is een natuurlijk amfitheater ten zuiden van Panzano, met voornamelijk Galestro en schalie als bodem, met een groot verschil in temperatuur tussen dag en nacht. Er is nooit met chemicaliën gesproten en het bedrijf is inmiddels biologisch gecertificeerd. Daarnaast wordt bijvoorbeeld ook de mest gebruikt van hun eigen Chianini koeien. De wijngaarden liggen tussen de 300 en 400 meter en zijn volledig nieuw beplant na aankoop. De eerste wijnen kwamen dan ook pas in de jaren 70 op de markt, met vanaf het begin Franco Bernabei als consultant. Als snel kreeg het wijnhuis grote internationale waardering bijvoorbeeld voor hun Chianti Vigna del Sorbo en de supertoscaan Flaccianello della Pieve. Fontodi wordt beschouwd als één van voorlopers van kwaliteit in Chianti Classico en is meermaals zeer hoog beoordeeld door de internationale pers.
De wijn is voor 100% gemaakt van sangiovese. De stokken zijn meer dan 50 jaar oud. Na de oogst worden de druiven kritisch geselecteerd en vindt de vergisting plaatst in roestvrijstaal onder de regie van natuurlijke gistcellen en duurt ongeveer 3 weken. Na de zuurafbouw rijpt de wijn 18 maanden op Franse eiken vaten (Tronçais en Allier), waarvan bijna alles jaarlijks nieuw is. Daarna volgt een flesrijping op Fontodi zelf.
Strakke wijn met ook zwoelheid met bovengemiddeld smaakgehalte en naast frisse ook rijpe tonen.
Gebraden vlees met rode kool bijvoorbeeld of mooie groene groenten en aardappelgratin. Let op dat de sauzen niet teveel room of boter bevatten.
Gerijpte harde kazen.
Een uitgebreide beschrijving van deze wijn wordt meegezonden bij uw bestelling of kunt u downloaden.
110718011632 |
6 Items |
Kleur | Rood |
Wijnstijl | Stille wijn |
Prijs categorie | € 50 en hoger |
Druivenras (sen) | Sangiovese |
Land van herkomst | Italië |
Wijn regio | Toscane |
Herkomst | Panzano in Chianti, Greve |
Wijnbouw | Biologisch |
Smaaktype | Verfijnd & complex |
Drinkadvies / rijpingspotentieel | Jonge wijn om verder te rijpen |
Bewaren tot | 20 jaar na de oogst |
Drinkgelegenheid | Bij smaakvolle gerechten |
Alcohol percentage | 14% tot 15% vol. |
Zoetheid | Droog |
Flesafsluiting | Natuurkurk |
Inhoud | Standaardfles, 750 ml. |
Beluchten | Ja, zeker aan te bevelen |
Serveer temperatuur | 'Kamer' temperatuur 14 - 16ºC. |
Wijnmaker | Giovanni & Marco Manetti |
Edwines kwaliteits beoordeling | Voortreffelijk |
Website wijnhuis / producent | http://www.fontodi.com |
Score Vivino (1-5 punten) | 4 |
Punten Perswijn (1 - 20 punten) | 19 |
Punten Jancis Robinson (1 - 20 punten) | 18 |
Punten Parker (1 - 100 punten) | 96 |
Punten Gambero Rosso | x |
Momenteel geen klantbeoordelingen, wees de eerste...
Fijne wijn van barbera druiven van een absolute top wijnmaker, afkomstig uit Piemonte, het Noordwesten van Italië.
Uitgesproken neus met veel mineraliteit en zwoel donker fruit, maar ook mos, munt, tijm, koffie. In de mond zeer complex met verleidelijk fruit, mooi hout en door de verfijnde zuren zeer sappig. Lange kruidige mineralige afdronk.
De Grand Cru van Zuid-Amerika. Geweldige, verfijnde rode wijn uit Chili van Alexander Vik. Ontdek deze buitengewone, grote wijn!
Intens fruitige Rioja zonder houtopvoeding maar in beton gerijpt als hommage aan vervlogen tijden. Proef deze fruitige stijl biologische Rioja!
Verrassend frisse en fruitige pinot noir uit Argentinië, Patagonia van het beroemde huis Chacra, opgericht door Piero Incisa della Rocchetta.
De Signatuur blend. Fijne gerijpte Tawny Port welke tussen de zeven en negen jaar rustig heeft gerijpt in Oporto Complexe Port met fijne geur van sinaasappelschil, kaneel, pruimedanten. Super lekker!
De "Portwijn" van Frankrijk, van wellicht wel het beste huis. Zeer intens aroma van klein rood fruit en toch niet te zoet.
Deze champagnes van Raphaël en Vincent blijven de wereld veroveren. Deze zeer gewilde, delicate champagne is de huisstijl van Bérèche. Ontdekt deze fantastische, grote mousserende wijn.
Deze Icewine uit is een samenwerkingsverband van Kracher (Oostenrijk) en Liliac (Roemenië). De wijn wordt gemaakt van met de hand geoogste druiven, geplukt bij -12ºC. Prachtige rijke Icewine met een verbluffend mooi zoet-zuur spel. Super prijs/kwaliteit.
Dit kleine huis is gevestigd ten zuiden van Nuits-Saints-Georges in Comblanchien. De wijngaarden worden intensief beheerd en zoveel mogelijk biologisch (lutte raisonnée) bewerkt. Dit alles resulteert in geweldig drinkbare wijnen met een enorme terroirexpressie.
Opmerkelijk sappige en verrassend krachtige Cru uit de Beaujolais. Een prachtige wijn gemaakt door een energieke Koreaanse dame. Het is nu tijd voor een echt Beaujolais!
Deze grüner veltliner bezit een prachtige fruitexpressie, vol stuivend wit fruit van peer en appel en ligt tropische tonen van grapefruit en ananas. De smaak is uitbundig en levendig, met een fruitig, bloemig en mineraal karakter. De prachtig harmoniërende zuren geven de wijn iets onweerstaanbaars.
Zeer droge (dosage van slechts 3 gram) verfijnde Champagne van kleine, zelfstandige wijnboer uit het Grand Cru dorp Mailly. Deze Extra-Brut Rijpt 2,5 jaar op lie en heeft een hoog aandeel (30%) reserve wijn in de blend. Zuivere en prachtige strakke stijl met veel wit fruit. Prachtig glas champagne voor aantrekkelijke prijs van een kleine, volstrekt onbekende kwaliteitsproducent.
Alex Head behoort tot een nieuwe generatie wijnmakers in Barossa Valley die een compleet nieuw licht werpt op deze traditierijke regio. Een schitterende, elegante wijn van oude shiraz van oude stokken uit de Single Vineyard Moppa in Barossa Valley. Op Frans eiken gerijpt en kan zeker nog complexer ontwikkelen.
Op-en-top Portugees wit. Een parel van wijnhuis Esporão. De wijn is intrigerend van geur: een overvloed aan fruit, als perzik, mandarijn, citroen en grapefruit. Ondersteund door het specerijen- en toasteffect van het eikenhout. In de mond is deze reserva romig en rond, met vooral veel rijp fruit en accenten van mineraliteit. Aromatisch, fris, in balans en met een behoorlijke nasmaak. Gemaakt door de vakmensen van Esporão welke moderne technieken met respect voor traditie samenbrengen.
In het zuiden van Chili werkt Roberto Hendriquez, super bio- bio uit het zuiden van Chili, met missiongrapes (druiven die zijn meegekomen met de Spaanse en Portugese Missionarissen). Van super oude, ongeënte, 200 jaar oude stokken uit een wijngaard van 3 ha. Aromatisch, verfijnd met een licht houtlagering. Bijzonder, historisch glas!