

Verfrissende, alcoholvrije chardonnay uit de Chileense Central Valley. Op dit moment de beste alcoholvrije wijn in Nederlands verkrijgbaar.
Bijzondere wijn met een heldergele kleur. In de geur, heel levendig naar tropisch fruit als perziken, bananen met een vleugje groene appel. In de mond smaakt het naar vers fruit en is de wijn volkomen droog, met een schoon, sappig mondgevoel. De wijn bezit een lichte body en is een ideaal aperitief.
Bij Sinzero in Chili, opgericht in 2017 en onderdeel van een Chileense handelsfirma, wordt er eerst gewerkt aan een ideale basiswijn, waar men later de alcohol uithaalt. Al is dit een dure manier omdat men hier eerst goede druiven selecteert en vervolgens daar een hele goede wijn van maakt. Sinzero presenteert zichzelf als wijnhuis dat uitsluitend alcoholvrije wijn aanbiedt. Paulo Bottero van Bottero Wines, voorheen de wijnmaakster van Undurraga, maakt de 'moederwijnen' voor de alcoholvrije Sinzero. De grote vooruitgang in de ontwikkeling van alcoholvrije wijn zit 'm in de kennis, zoals commercieel directeur Cecilia Prat het noemt. De wijn wordt gemaakt door ervaren wijnmakers die naadloos weten wat ze van een wijn willen. Bottero Wines heeft langlopende contracten met de boeren die de druiven leveren. Sinzero kiest de wijnen die geschikt zijn om te dealcoholiseren. De moederwijn komt uit en premiumsegment, van wijngaarden met lage opbrengsten die wijnen met een hoog smaakgehalte geven.
Sinzero gebruikt de 'Spinning cone column' voor het dealcoholiseren. Het proces kent verschillende fasen, waarbij in de eerste fase vluchtige aroma's mee verdampen met de alcohol. Die vangt men op en voegt men later toe aan de gedealcoholiseerde wijn. Daardoor bevat Sinzero 0,5% alcohol. Dat hele kleine beetje alcohol zorgt voor het echte wijngevoel. Hierdoor hoeft men ook geen aroma's of suiker toe te voegen, alleen wat geconcentreerde druivensap om het zuurgehalte in balans te brengen. Men wil hier een goed product neerzetten voor iedereen die geen alcohol wil drinken. Dat moet zoveel mogelijk op wijn lijken, maar het is natuurlijk nooit precies hetzelfde: Magere melk smaakt ook anders dan volle melk.
(tekst uit Perswijn nr 8, december 2019) Een alcoholvrije wijn mag maximaal 0,5% alcohol bevatten; in de meeste zit 0,02 tot 0,05%. Staat er 0,0% op het etiket, dan bevat de drank helemaal geen alcohol en is het ook halal. Er zijn verschillende manieren om alcohol aan wijn te onttrekken.
Kolomdistillatie onder vacuüm
Deze distillatie gebeurt in een hoge kolom met etages die door geperforeerd platen van elkaar zijn gescheiden. Door gebruik te maken van de verschillen in kookpunten van alcohol (78ºC.) en water (100ºC.) wordt de alcohol aan de wijn onttrokken. De alcoholische vloeistof, de lichter component, druppelt steeds een etage hoger in de kolom en wordt bovenin opgevangen en gekoeld. Zo werkt het ook bij de productie van brandy en andere sterkte dranken. Nadeel is dat door de verhitting de achterblijvende vloeistof een verbrande smaak heeft. Daarom wordt er bij wijn gebruik gemaakt van een atmosferische onderdruk, of vacuüm, waardoor het kookpunt niet boven de 35ºC. uitkomt. Hoe minder verhitting, des te meer goede aroma’s de wijn behoudt. Bij kolomdistillatie kan alle alcohol uit de wijn verwijderd worden.
Spining cone column
Het principe van de spinning cone is hetzelfde als dat van kolomdistillatie onder vacuüm, maar in dit apparaat zijn de geperforeerde platen vervangen door ronddraaiende kegeltjes. Ook hier wordt door middel van tempratuur en stoom de alcohol omhoog gestuwd en blijft de alcoholvrijewijn onder in de ketel achter. Heel vluchtige aroma’s verdampen aan het begin van het proces mee en worden opgevangen. De wijnmaker kan ervoor kiezen om die later aan de alcoholvrije wijn toe te voegen, waardoor die meer naar wijn smaakt. Nadeel is dat de wijn dan toch maximaal 0,5% alcohol kan bevatten.
Microfiltratie
Kort gezegd is dit een kostbare zeeftechniek waarbij de alcohol onder druk uit de wijn wordt gezeefd. Alcoholmoleculen zijn zeer klein, waardoor heel fijne filtermembranen en meerdere filtergangen nodig zijn om alle alcohol eruit te halen. Voordeel is dat er geen verhitting aan te pas komt. Door de druk die nodig is om tot het gewenste resultaat te komen, gaat de structuur van de wijn wel wat achteruit.
Strakke wijn met gemiddeld smaakgehalte en frisse tonen.
Visgerechten met zure tonen als ceviche. Salades met zeevruchten.
Zachte, jonge geitenkaasjes.
Een uitgebreide beschrijving van deze wijn wordt meegezonden bij uw bestelling.
11022111121 |
4 Items |
Kleur | Wit |
Wijnstijl | Stille wijn |
Prijs categorie | Onder € 10 |
Druivenras (sen) | Chardonnay |
Land van herkomst | Chili |
Wijn regio | Maipo Valley |
Wijnbouw | Verantwoord / sustainable |
Smaaktype | Soepel & fruitig |
Drinkadvies / rijpingspotentieel | Nu drinken |
Bewaren tot | 5 jaar na de oogst |
Drinkgelegenheid | Bij lichte gerechten |
Alcohol percentage | Alcoholvrij 0,5% Vol. |
Zoetheid | Droog |
Flesafsluiting | Schroefdop |
Inhoud | Standaardfles, 750 ml. |
Beluchten | Ja, zeker aan te bevelen |
Serveer temperatuur | Licht gekoeld 10 - 12ºC. |
Wijnmaker | Paula Bottero |
Edwines kwaliteits beoordeling | Goed |
Website wijnhuis / producent | https://sinzero.cl/ |
Score Vivino (1-5 punten) | 3,5 |
Punten Perswijn (1 - 20 punten) | x |
Punten Jancis Robinson (1 - 20 punten) | x |
Punten Parker (1 - 100 punten) | x |
Punten Revue de Vin de France | x |
Momenteel geen klantbeoordelingen, wees de eerste...
Zeer fijne wijn van de blauwe carmenère druif (oorspronkelijk afkomstig uit Bordeaux). Errázuriz maakt van dit ras een eersteklas rode wijn, vol met veel finesse en complexiteit en prachtig verweven tonen van rijping op Frans eikenhout.
Stijlvolle, verfijnde Champagne van kleine, zelfstandige wijnboer uit het Grand Cru dorp Mailly. Rijpt 2 jaar op lie en heeft een hoog aandeel reserve wijn in de blend. Zuivere en strakke stijl en droog (8 gram dosage). Veel wit fruit, fijn brioche en mondwaterend. Prachtig glas champagne voor aantrekkelijke prijs van een kleine, volstrekt onbekende kwaliteitsproducent.
Een bijzondere wijn van zeer hoge kwaliteit. Jaren gerijpt onder een deken van gist (Voile/fleur du vin). In de geur noten, wilde paddenstoelen en kruiden. De smaak is complex met een elegante structuur waarbij smaken als walnoot, gedroogde vruchten, curry en saffraan waarneembaar zijn. De lengte van de wijn is bijna oneindig.
Een topwijn deze “Château Latour” uit Zuid-Afrika. Deze zachte, benaderbare robijnrode schoonheid is een waar bewijs van liefdevol gekweekte wijnstokken en het maken van wijn tot een kunstvorm. De Toren Z is een Bordeaux-blend in de stijl van de Bordeaux Rechteroever (Saint-Emilion achtig, maar dan voller) en bestaat uit een symfonische blend van vijf Bordeaux-variëteiten.
Op-en-top Portugees wit. Een parel van wijnhuis Esporão. De wijn is intrigerend van geur: een overvloed aan fruit, als perzik, mandarijn, citroen en grapefruit. Ondersteund door het specerijen- en toasteffect van het eikenhout. In de mond is deze reserva romig en rond, met vooral veel rijp fruit en accenten van mineraliteit. Aromatisch, fris, in balans en met een behoorlijke nasmaak. Gemaakt door de vakmensen van Esporão welke moderne technieken met respect voor traditie samenbrengen.
De toegankelijke wijn van Viña Vik, de Grand Cru van Zuid-Amerika. Heerlijk mondvullend en stijlvolle rode wijn uit Chili van Alexander Vik.
Fijne, feestelijke mousserende wijn op fles vergist uit Lombardije. De streek in Italië voor top mousserende wijnen. Deze is samengesteld uit chardonnay, pinot nero en pinot bianco.
Alex Head behoort tot een nieuwe generatie wijnmakers in Barossa Valley die een compleet nieuw licht werpt op deze traditierijke regio. Een schitterende, elegante wijn van oude shiraz van oude stokken uit de Single Vineyard Moppa in Barossa Valley. Op Frans eiken gerijpt en kan zeker nog complexer ontwikkelen. Afbeelding wijkt af!
Fantastische en goed bekroonde Chianti Classico van de familie Manetti die louter topwijnen maakt.
Krachtige maar ook toegankelijke Barolo van een groot wijnmaker. Beroemde rode wijn van nebbiolo druiven uit Piemonte, het Noordwesten van Italië
De 1er Cru Champeaux is één van de belangrijkste van Gevrey. De percelen behoorden tot het voormalig topdomain Maume, verworven door Marchand -Tawse. Na een fijne rijping domineert het voortreffelijke fruit nu duidelijk het aanvankelijk reductieve karakter. De wijn toont een uitstekende frisheid en een prachtig pallet aan heldere en verfijnde aroma's. In de smaak toont de wijn zijn balans met uitstekende volheid en een complexe en verfijnde afdronk.
Frisse en fruitige rode wijn met karakter die licht gekoeld kan worden genoten. Zeer fijne wijn. Persoonlijke favoriet van Edwin.
Le Clos des 60 Ouvrées is een eersteklas cru-klimaat in Volnay en een monopool van het Domaine de la Pousse d'Or. Briljante pinot noir van eerste klas domaine.
Een geweldige wijn geproduceerd op het beroemde Château Montrose, 2e Cru Classé in Saint-Estèphe, Bordeaux. 2010 was dan ook een topjaar in de Médoc. De wijn krijgt hoge scores: 92/100 punten. Inderdaad een buitengewone wijn!
Kwaliteits mousserende wijn uit het Australische Tasmanië. De wijn ondergaat net als Champagne een tweede vergisting op fles en is van chardonnay en pinot noir gemaakt. De rijping op gistsporen is meer dan 2 jaar.
Semillion is de wijnspecialiteit van het Australische Hunter Valley ten noorden van Sydney (New South Wales). Deze Vat 1 cuvée is nog meer bijzonder door de selectie van het beste fruit van de oudste wijnstokken van Tyrrell's. Prachtige wijn met tonen van honing, iets hooi, gekonfijte citroenschil, toast en iets nootachtigs perfect in balans met een opwekkende frisheid. Een onbekende wijn maar het ontdekken meer dan waard! Rijping kan tot zeker 20 jaar na de oogst.
0Volle en toch soepele wijn uit het zuid-Franse Minervois. Zowel zwart fruit als specerijen in de neus. Authentieke wijn!
Kwaliteits mousserende wijn uit het Australische Tasmanië. De wijn ondergaat net als Champagne een tweede vergisting op fles en is van chardonnay en pinot noir gemaakt. De rijping op gistsporen is meer dan 2 jaar.
Fijne, fruitige chardonnay die een waaier aan geel fruit in de geur en smaak bezit. Dit kan altijd en overal als huiswijn door de geweldige prijs/kwaliteit.
Intense, krachtige rode wijn van het eiland Sicilië met haar kenmerkende vulkanische bodem. Nero d'Avola is het kenmerkende blauwer druivenras op dit eiland. Voor de liefhebber van krachtige en toch soepele wijnen.
Beroemde rode wijn van aglianico druiven uit het bergachtige, ruige Zuid-Italiaanse Basilicata. De hoge wijngaard liggen rondom de oude uitgedoofde vulkaan Monte Vulture. Krachtig, vol en aroma's van specerijen en volop fruit.
Frisse en fruitige rode wijn met karakter die licht gekoeld kan worden genoten. Zeer fijne wijn. Persoonlijke favoriet van Edwin.
Heerlijk mousserende, alcoholvrije chardonnay uit de Chileense Central Valley. Op dit moment de beste alcoholvrije wijn in Nederlands verkrijgbaar.
Fijne witte Spaanse wijn met steenvruchten, vrij breed en aromatisch in het glas. Zeer markante wijn. Persoonlijke favoriet van Edwin, zeker ook door de prijs/kwaliteit verhouding. Lekkere, verfrissende wijn als aperitief en bij lichte voorgerechten.