- Nieuw

Super riesling uit de Duitse Mosel gemaakt door de energieke, beroemde wijnmaker Markus Molitor. Grote klasse voor een fijne prijs.
Alle wijnen worden verzekerd vervoerd.
Van onze koerier DpD ontvangt u een sms of e-mail met de bezorging op een uur nauwkeurig.
Alle wijnen zijn zorgvuldig geselecteerd door Edwin Raben. Niet goed, omruil garantie.
De wijn toont mooi helder en gemiddeld citroengeel in het glas met groene zweem. In de zuivere neus direct uitgesproken geuren van grapefruit, honing, iets saffraan, bloesem en een fijne, licht gerookte toon van vuursteen. De riesling is extreem laat geplukt en geeft al tonen van edele rot prijs. In de mond is de wijn droog met iets vettig mondgevoel. De hoge zuren worden werkelijk prachtig verpakt door de bovengemiddelde smaakintensiteit en gemiddelde body met een schitterende lange afdronk!
Op 20-jarige leeftijd nam Markus Molitor Markus Molitor het wijnhuis van zijn vader in 1984 over met een duidelijk doel: in de traditie van acht generaties moeten "Molitor" Mosel Rieslings ontstaan, omdat ze de regio 100 jaar geleden wereldberoemd maakten - typisch voor de locatie en onmiskenbaar Mosel. "Echte wijngaarden, in tegenstelling tot de oneindige wijngaarden van de wereld, maakt onze lagen (wijngaarden) uniek. " Leer van vroeger "- Compromisloos kwaliteits- (hand) werk en selectie in de wijngaard, oogst en precisie in de kelder in combinatie met de kennis en ervaring van de natuur, druiven en wijnmaken - elke situatie en elk jaargang komt smaakvol. De wijnen van Markus Molitor tonen het potentieel van de Mosel-Terroirs - structuur en diepte van smaak gecombineerd met frisheid en elegantie. Het landgoed is gelegen in het midden van de Wehlener Klosterberg en cultiveert wijngaarden op 15 verschillende locaties, elk uniek in zijn soort - en alleen daarom al een "Molitor-situatie". Met meer dan 45 hectare het grootste Duitse privé gaardbezitter.
Meer dan 100 jaar oude, worteleigen wijnstokken vormen de basis voor onvergelijkbare, top Moezel Rieslings. De steilste hellingen met tot 80% hellingsgraad worden met de hand vol passie en details gecultiveerd.
De "Molitor-wijngaarden" strekken zich uit van Brauneberg tot Traben-Trarbach en sinds 2001 ook op de Saar. Vanwege de verdere regionale verspreiding en de bijbehorende variëteit, leistenen bodems en microklimaten van de wijngaarden vertegenwoordigen de "Molitor-wijnen" een verscheidenheid aan stijlen. De wijngaard is voornamelijk beplant met Riesling - op geselecteerde percelen groeit de uitstekende pinot blanc (Weisburgunder) en pinot noir (Spätburgunder).
De druiven worden geoogst in oktober. 100% gezonde druiven worden zachtjes gekneusd en ondergaan een weking gedurende een aantal uren op de druivenschillen. Daarna ondergaat de most een spontane fermentatie in grote houten vaten. De vergisting wordt helemaal uitgevoerd en stopt vanzelf. Wat resulteert in een mooie droge, maar net niet te droog omdat het nog enkele grammen restsuiker bevat. De balans met het zuur is prachtig.
Strakke wijn met heel licht een zeker filmendheid, met een bovengemiddeld smaakgehalte en vooral frisse tonen.
Fijne visgerechten als licht gebakken snoekbaars met beurre blanc en gepocheerde oesters en gestoofde prei.
Frisse, zachte geitenkaasjes. Mogen best wat pittig zijn.
Een uitgebreide beschrijving van deze wijn wordt meegezonden bij uw bestelling of kunt u downloaden.
1182023-18 |
24 Items |
Kleur | Wit |
Wijnstijl | Stille wijn |
Prijs categorie | € 20 tot € 49,99 |
Druivenras (sen) | Riesling |
Land van herkomst | Duitsland |
Wijn regio | Mosel |
Herkomst | Ürzig |
Wijnbouw | Biologisch |
Smaaktype | Verfijnd & complex |
Drinkadvies / rijpingspotentieel | Op dronk, maar kan nog rijpen |
Bewaren tot | 20 jaar na de oogst |
Drinkgelegenheid | Bij smaakvolle gerechten |
Alcohol percentage | 11% tot 12% vol. |
Zoetheid | Mild / iets zoet |
Flesafsluiting | Natuurkurk |
Inhoud | Standaardfles, 750 ml. |
Beluchten | Ja, zeker aan te bevelen |
Serveer temperatuur | Licht gekoeld 10 - 12ºC. |
Wijnmaker | Markus Molitor |
Edwines kwaliteits beoordeling | Zeer goed |
Website wijnhuis / producent | https://markusmolitor.com/ |
Score Vivino (1-5 punten) | 4 |
Punten Perswijn (1 - 20 punten) | x |
Punten Jancis Robinson (1 - 20 punten) | x |
Punten Parker (1 - 100 punten) | x |
Punten Revue de Vin de France | x |
Punten Gambero Rosso | x |
Momenteel geen klantbeoordelingen, wees de eerste...
Yalumba the Menzies Cabernet Sauvignon is een top wijn van wijnmaker Peter Gambetta van Yalumba. Hij weet echt alles uit de Cabernet Sauvignon te halen, die opgroeien in het wijngebied Coonawarra. Yalumba the Menzies Cabernet Sauvignon is een prachtige, stevige rode wijn met smaken van rood fruit en heerlijke geuren van heldere bessen, zwarte olijven, pruimen en viooltjes. Met hints van tapenade en mokka. De afdronk van de wijn is heerlijk lang en fris. Deze wijn rijpt minimaal 18 maanden op houten vaten en waarvan de helft nieuw vat is.
De druiven kijken bijna uit over de Middellandse zee! Krachtig, vol specerijen en barstensvol donker fruit. Geweldig!
Proef mijn eigen wijn uit mijn geboortestreek: Montferland, Gelderland! Stijlvolle en toch frisse wijn gemaakt van johanniter druiven.
Deze Gruner Veltliner bezit een prachtige fruitexpressie, vol stuivend wit fruit van peer en appel en ligt tropische tonen van grapefruit en ananas. De smaak is uitbundig en levendig, met een fruitig, bloemig en mineraal karakter. De prachtig harmoniërende zuren geven de wijn iets onweerstaanbaars.
Perfect balans tussen traditie en moderniteit. Dat is deze fantastische, grote Italiaan
Prachtige, zeer zeldzame riesling van laatgeoogste druiven, in natuurlijk bevroren conditie, uit de topwijngaard Wehlener Klosterberg aan de Duitse Mosel. Gemaakt door de energieke, beroemde wijnmaker Markus Molitor. Delicate complexiteit voor bijzondere momenten.
Krachtige maar mooi gebalanceerde Chianti Classico die een goede opstap is naar de topcuvées van de familie Manetti.
Bijzondere witte, niet versterkte wijn uit het Sherry gebied in Zuid-Spanje. De wijn is gemaakt van palomino fino en pedro ximénèz en voor de wijnfreak een must-try!
De "Portwijn" van Frankrijk, van wellicht wel het beste huis. Zeer intens aroma van klein rood fruit en toch niet te zoet.
Een van de top pinot noirs van Oregon. Gemaakt met de beste selectie druiven elk jaar, de 2015 vintage was voornamelijk afkomstig van King Estate's gecertificeerde biologische en Biodynamic® wijngaard en een handvol gelijkgestemde duurzaam geteelde boeren wijngaarden in de hele Willamette-vallei. Ed King bestiert zijn bedrijf met verve. Een pracht van een pinot met finesse en boordevol sap. Ontdekt deze wijn.
Heerlijk sappige Dolcetto van absolute top wijnmaker, afkomstig uit Piemonte, het Noordwesten van Italië.
Opmerkelijk sappige en verrassend krachtige Cru uit de Beaujolais. Een prachtige wijn gemaakt door een energieke Koreaanse dame. Het is nu tijd voor een echt Beaujolais!
Six Grapes, Het tijdloze symbool van excellentie en een van de iconische merken van de Porthandel. Deze super Ruby Reserve port is een complexe, fijne en vooral fruitige rode port bomvol tonen van zwart fruit.
Heerlijk, klassiek Californisch. Deze Chardonnay van Napa Cellars (Trinchero family estates) met een diepe citroengele kleur. De wijn bezit een mooie volle fruitgeur als citroen, perzik, meloen en ananas aangevuld met impressies van houtrijping (vanille, kokos en specerijen). De volle, sappige smaak wordt afgesloten door een lange afdronk. Volop genieten.
Pommard, de beroemde rode Bourgognewijn uit het zuidelijke deel van de Cote d'Or, geeft altijd meer voller zwart dan, vaak bij pinot noir, het rode fruit. Mede door de vinificatie resulteert dit in een vrij rijke smaak met veel structuur en een lange afdronk. Een topwijn ;-)
Waanzinnige 'Grand Cru' (Grosses Gewächs) van wellicht wel de beste pinot noir maker van Duitsland. adembenemend! Zeer beperkt beschikbaar!