

Prachtige, halfdroge riesling van laatgeoogste druiven uit de topwijngaard Ürziger Würzgarten aan de Duitse Mosel gemaakt door de energieke, beroemde wijnmaker Markus Molitor. Grote klasse voor een fijne prijs.
De wijn toont mooi helder en gemiddeld citroengeel in het glas met groene zweem. In de zuivere neus direct uitgesproken geuren van grapefruit, honing, lekker sappige perzik, bloesem en een rooktoon van vuursteen. De riesling is laat geplukt en geeft al tonen van edele rot prijs. In de mond is de wijn halfdroog en ik restzoet duidelijke waarneembaar. Echter het is prachtig in balans met de hoge zuurgraad van de wijn. Een werkelijk prachtige balans door de bovengemiddelde smaakintensiteit en gemiddelde body met een schitterende lange afdronk!
Op 20-jarige leeftijd nam Markus Molitor Markus Molitor het wijnhuis van zijn vader in 1984 over met een duidelijk doel: in de traditie van acht generaties moeten "Molitor" Mosel Rieslings ontstaan, omdat ze de regio 100 jaar geleden wereldberoemd maakten - typisch voor de locatie en onmiskenbaar Mosel. "Echte wijngaarden, in tegenstelling tot de oneindige wijngaarden van de wereld, maakt onze lagen (wijngaarden) uniek. " Leer van vroeger "- Compromisloos kwaliteits- (hand) werk en selectie in de wijngaard, oogst en precisie in de kelder in combinatie met de kennis en ervaring van de natuur, druiven en wijnmaken - elke situatie en elk jaargang komt smaakvol. De wijnen van Markus Molitor tonen het potentieel van de Mosel-Terroirs - structuur en diepte van smaak gecombineerd met frisheid en elegantie. Het landgoed is gelegen in het midden van de Wehlener Klosterberg en cultiveert wijngaarden op 15 verschillende locaties, elk uniek in zijn soort - en alleen daarom al een "Molitor-situatie". Met meer dan 45 hectare het grootste Duitse privé gaardbezitter.
Meer dan 100 jaar oude, worteleigen wijnstokken vormen de basis voor onvergelijkbare, top Moezel Rieslings. De steilste hellingen met tot 80% hellingsgraad worden met de hand vol passie en details gecultiveerd.
De "Molitor-wijngaarden" strekken zich uit van Brauneberg tot Traben-Trarbach en sinds 2001 ook op de Saar. Vanwege de verdere regionale verspreiding en de bijbehorende variëteit, leistenen bodems en microklimaten van de wijngaarden vertegenwoordigen de "Molitor-wijnen" een verscheidenheid aan stijlen. De wijngaard is voornamelijk beplant met Riesling - op geselecteerde percelen groeit de uitstekende pinot blanc (Weisburgunder) en pinot noir (Spätburgunder).
Pinot noir aan de Moezel? De teelt van rode wijn aan de Moezel werd pas in de jaren 1930 wettelijk verboden - wat velen niet weten: in het verleden werden grote wijngaarden aan de Mosel beplant met pinot noir! Geselecteerd handmatig werk, meerdere selecties, puur handwerk, kritische beoordeling van elke individuele druif. Elk detail telt. De oogst als de meest arbeidsintensieve periode in de jaar is cruciaal voor de kwaliteit van wat er in de fles zit. Met een ervaren team worden de druiven met de hand gelezen in verschillende passages langs de wijnstokken. Tijd is een beslissende factor. Ondanks het verhoogde risico wordt bijna altijd zeer laat geoogst. Dit laat voldoende tijd over voor de fysiologische rijpheid van de druiven - het belangrijkste criterium voor het verhogen van extractwaarden terwijl de zuurgraad wordt gestimuleerd om de optimale balans van de wijnen te ontwikkelen. "Bepaal strenge selectie, handmatig werk en doelbewuste beoordeling". Het principe van onze acties: "Rijpheid in plaats van suikergehalte (Ochsle)" is het motto om de ideale druiven in de respectieve kwaliteitsniveaus te behouden - het zijn geen analysewaarden maar de mens beslist wanneer de druiven perfect zijn. Elke druif is een belangrijk onderdeel van de "Molitor-stijl" Door een zorgvuldige scheiding van alle trossen in de gaard en de daaropvolgende selectie van enkele bessen in het wijnhuis, worden de hoogste kwaliteiten geproduceerd - zoals de unieke reeks Beerenauslese en Trockenbeerenauslese gedurende twee decennia.
Strakke wijn met heel licht een zeker filmendheid, met een bovengemiddeld smaakgehalte en vooral frisse tonen.
Fijne visgerechten als licht gebakken snoekbaars met beurre blanc en gepocheerde oesters en gestoofde prei.
Frisse, zachte geitenkaasjes. Mogen best wat pittig zijn.
Een uitgebreide beschrijving van deze wijn wordt meegezonden bij uw bestelling of kunt u downloaden.
1102211192 |
7 Items |
Kleur | Wit |
Wijnstijl | Stille wijn |
Prijs categorie | € 20 tot € 49,99 |
Druivenras (sen) | Riesling |
Land van herkomst | Duitsland |
Wijn regio | Mosel |
Herkomst | Ürzig |
Wijnbouw | Biologisch |
Smaaktype | Verfijnd & complex |
Drinkadvies / rijpingspotentieel | Op dronk, maar kan nog rijpen |
Bewaren tot | 20 jaar na de oogst |
Drinkgelegenheid | Bij smaakvolle gerechten |
Alcohol percentage | 7% tot 8% vol. |
Zoetheid | Half droog |
Flesafsluiting | Natuurkurk |
Inhoud | Standaardfles, 750 ml. |
Beluchten | Ja, zeker aan te bevelen |
Serveer temperatuur | Gekoeld 8 - 10ºC. |
Wijnmaker | Markus Molitor |
Edwines kwaliteits beoordeling | Zeer goed |
Website wijnhuis / producent | https://markusmolitor.com/ |
Score Vivino (1-5 punten) | 4 |
Punten Perswijn (1 - 20 punten) | x |
Punten Jancis Robinson (1 - 20 punten) | x |
Punten Parker (1 - 100 punten) | x |
Punten Revue de Vin de France | x |
Punten Gambero Rosso | x |
Momenteel geen klantbeoordelingen, wees de eerste...
Prachtige Bordeauxwijn van laatgeoogste, edele druiven, uit Haut-Barsac, Sauternes. Gemaakt door de hartelijke familie Bernard. heerlijk zoet en complexiteit voor bijzondere momenten. Beschikbaar in standaardfles (750 ml.) en halve fles (375 ml.)
Prachtig alcohol vrij alternatief voor wijn. Met de steun van gerenommeerde theesommeliers is de alcoholvrije Sparkling Juicy Tea gecreëerd. Vervaardigd met behulp van het cold-brew-proces, combineert het de fruitigheid van enkele van Nahmen-sappen met geselecteerde tonen van exquise thee om een harmonieuze plezierige ervaring te creëren.
De 'Clos Somi' van de familie Graillot (bekend van Crozes-Hermitage) komt uit het kleine dorpje Aigueze aan de rivier de Ardèche in de Gard. Het maakt deel uit van de bredere appellatie Côtes-du-Rhône en staat bekend om zijn typisch typische wijnen met een goede prijs-kwaliteitsverhouding. Deze Zuid-Rhône-melange van gelijke delen Cinsault, Grenache Noir en Syrah is helder fruitig met frisse zuren en mooie diepte en concentratie. Gezondheid!
Intense en complexe neus veel rijpe kersen en frambozen, grafiet en rokerigheid. In de mond zwoel maar met mooie balans en een lange afdronk met grafiet en fijne tannine.
Grote Bourgogne wijn. Een schoolvoorbeeld voor Meursault. Daar bedoelen we mee: rijp, vettig, complex met haast eindeloze afdronk. Rijkdom in het glas op speciale momenten.
Deze Condrieu is een grootheid van deze legendarische Noordelijke Rhône-producent Rostaing. Condrieu ligt net ten zuiden van Côte-Rôtie. De wijngaard La Bonnette heeft een bodem van graniet, die de wijn veel mineraliteit geeft. Een schitterende condrieu die een lange opvoeding ‘sur lie’ (geen hout) kreeg, met spanning, complexiteit en perfecte zuren.
Loepzuivere mousserende wijn, met verfijnde fruittonen en een licht geroosterd nootje, een prachtige balans en een mooie frisheid. Gezondheid!
Loepzuivere, droge chenin blanc uit Vouvray van een zeer ervaren, volledig biodynamisch werkend domein.
De eigenaren Claude & Nelly hadden vanaf de start in 2000 moeite om hun wijnbedrijf draaiende te maken, totdat wijnmakers Anne-Claude Leflaive en haar echtgenoot Christian Jacques vanuit de Bourgogne te hulp schoten. In 2008 kochten zij het domein over en werd alles over een andere boeg gegooid: volledig biodynamisch werken! Werkelijk grandioze chenin blanc die u geproefd moet hebben. Pure verfijning en kan nog jaren verder rijpen.
Schitterende rode wijn uit het Spaanse Castilla y Léon van druiven geteeld op grote hoogte van het Catabrisch gebergte. Heel fijn rijp fruit gecombineerd met zachte invloeden van het hout geeft een krachtige, volle wijn waar men lang van geniet. Echt fantastisch glas deze Crianza.
Zeer verfijnde en tevens krachtige Barolo van een gepassioneerd biologische wijnmaker. Beroemde rode wijn van nebbiolo druiven uit Piemonte, het Noordwesten van Italië
Superfijne, zeer elegante, krijtdroge champagne van 1er Cru gaarden in, Ludes Montagne de Reims. Heerlijk! Afbeelding wijkt af.
Prachtige riesling uit de Springvale gaard gemaakt door de beste riesling producent van Australië, Jeffrey Grosset.
Bijzondere, zeer knap gemaakte, houtgerijpte sauvignon blanc met een licht tropische toets welke is gemaakt door de Nederlander Ruud Maasdam in Nieuw Zeeland. Een aanwinst voor ons assortiment, en we zijn er trots op dit te mogen aanbieden.
Legendarische wijn uit Libanon van het meest toonaangevende huis hier. Een blend van gelijke delen cabernet sauvignon, cinsault en carignon geven een gelaagde, intense wijn. Proef deze parel uit de Bekaa Vallei.
Les Quarts geldt als een van de mooiste terroirs van de Maconnais; de aarde is zacht, luchtig en geurt naar zoethout. De oude chardonnaystokken brengt in combinatie met de levende klei- en kalksteengrond prachtige bewaarwijnen voort. Citrus en mineralen in de neus, complex en rijk in de mond: ongekend mooi!
Fijne, fruitige chardonnay die een waaier aan geel fruit in de geur en smaak bezit. Dit kan altijd en overal als huiswijn door de geweldige prijs/kwaliteit.
Deze Icewine uit is een samenwerkingsverband van Kracher (Oostenrijk) en Liliac (Roemenië). De wijn wordt gemaakt van met de hand geoogste druiven, geplukt bij -12ºC. Prachtige rijke Icewine met een verbluffend mooi zoet-zuur spel. Super prijs/kwaliteit.
Een van de absolute topproducenten op het gebied van Oostenrijkse rode wijn. Ambachtelijk biodynamisch gemaakt.
Meerdere malen verkozen tot beste rosé van Nederland. De kleur is oranjeroze. Een verleidelijke geur van grapefruit, bosaardbeien, zwarte bessen en verse kruiden stijgt op uit het glas.
Fantastische spanning en balans tussen zoet en zuur, dat zijn de wijnen van Kracher. Van uitgezochte laat geooste druiven. De beste zoete wijnmaker van Oostenrijk!
Super elegante en verfijnde pinot noir uit het Duitse Franken van wellicht een der beste pinot noir wijnmakers van Duitsland: Paul en zoon Sebastian Fürst. Geweldig glas.
Frisse en fruitige rode wijn met karakter die licht gekoeld kan worden genoten. Zeer fijne wijn. Persoonlijke favoriet van Edwin.
Super riesling uit de Duitse Mosel gemaakt door de energieke, beroemde wijnmaker Markus Molitor. Grote klasse voor een fijne prijs. De afbeelding kan een andere jaargang tonen.